Odluka o odabiru udžbenika

U prilogu se nalazi odluka o odabiru udžbenika za šk. god. 2022/2023.

Večer matematike

Autor: Silvana Medić, 26. 11. 2013.

Pozivamo sve učenike i roditelje da 5. prosinca 2013. od 18 h u OŠ Braće Ribar u Posedarju sudjeluju u Večeri matematike te na taj način upoznaju  zabavnu stranu matematike.

Što je Večer matematike i kako sudjelovati pročitajte u nastavku...

Veselimo se vašem dolasku!

Što je Večer matematike?

Večer matematike je projekt u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te  škola sudionika na nivou države koji će se odvijati u svim prijavljenim školama istovremeno.

Koji je cilj Večeri matematike?

Cilj je prije svega razviti pozitivan stav učenika prema matematici te na zabavan i opušten način pokazati da je matematika svugdje oko nas.

Pokazati ćemo vam zabavnu stranu matematike, otkriti nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te pokazati  da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Kako izgleda Večer matematike?

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ , odnosno razrede prtvorene u radne stanice te  odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj radnoj stanici, a „dežurni učitelji pomoći će pri njihovoj provedbi.

Potrebno se samo prijaviti kod Vašeg učitelja matematike, a mi vas s nestrpljenjem očekujemo!