Mađioničarska predstava

Autor: Silvana Medić, 14. 2. 2014.

Učenici osnovne škole Posedarje proteklog su tjedna uživali u vrlo zanimljivoj magičnoj posjeti. Toga dana svi su bili „magični“ od učitelja do učenika, od školske zgrade do školskog ormarića.

U posjet je, naime, stigao mađioničar koji je učenike vratio u vrijeme magičnih igara i sa svojim trikovima im pokazao kako je sve moguće.

Učenici su zadivljeno promatrali njegove pokrete i pitali :“Kako li je to uspio napraviti?“

Kao svaki dobar mađioničar, slatku tajnu nam nije htio odati već je sve prepustio mašti na volju. U svojim trikovima se služio i interakcijom, pa su poslužili raznoliki predmeti naših učenika, pa i oni sami.

Učenici su ga promatrali s osmjehom i čuđenjem na licu. Njegov magični svijet zadobio je misli učenika, ali i učitelja.

U doba tehnologije i raznih „pametnih telefona“ izgleda da stara , dobra zabava nije izgubila na vrijednosti ni među našim učenicima. Impresionirani s mađioničarskim zanatom učenici su zasigurno uronili u svoje misli te su tajnu trikova pokušali razriješiti u svojoj glavi kao neki detektivski zadatak. Bilo je tu puno različitih i zanimljivih trikova. Nasmijani i radosni smo se vratili svojim učionicama, a neki su tajnu  mađioničarskog zanata pokušali otkriti i kod kuće. Do slijedeće prilike možda će je i nama otkriti.

Veselimo se novom susretu!