Projekt prebrojavanja ptica selica

Autor: Silvana Medić, 13. 5. 2015.

Dana 7. 5. 2015. godine našu školu posjetila je Paula Počanić Vovk, biologinja iz Udruge BIOM, te je učenicima 6.-ih razreda održala predavanje o pticama selicama.

Udruga BIOM dobrovoljna je, nevladina strukovna organizacija koja se bavi podizanjem svijesti javnosti o bioraznolikosti, ugroženosti vrsta i staništa, održivom razvoju, zaštiti okoliša i biologiji kao znanosti te posebno zaštitom divljih ptica i njihovih staništa.

Ove nastavne godine učenici 6.a razreda naše škole zajedno sa svojom učiteljicom prirode uključili su se u Projekt prebrojavanja ptica selica, i to posebno piljaka, s obzirom da je naše mjesto uočeno kao iznimno bogato ptičjim vrstama. Učenici su imali zadatak prebrojati aktivna i oštećena gnijezda te jedinke piljaka. S iznimnim zanimanjem su prihvatili sudjelovanje u navedenom projektu te  su redovito prikupljali podatke.

Kao poklon učenicima za njihov trud i rad, Paula Počanić Vovk je održala predavanje te je podijelila prigodne knjižice svim učenicima kako bi i dalje nastavili suradnju. Pohvalila je naše učenike te je istakla kako su pokazali iznimno znanje i interes za očuvanje i zaštitu ptičjih vrsta.

Nadamo se daljnjoj suradnji na ovom i nekim drugim projektima.