Organizacija rada

PODACI O ORGANIZACIJI RADA OŠ BRAĆA RIBAR

U školskoj 2024./2025. godini rad u matičnoj školi, kao i u svim područnim razrednim odjelima, odvija se u jednoj smjeni, jutarnjoj. Radi se po cjelovitom nastavnom planu i programu, s nastavnim satom u trajanju od 45 minuta.

Predmetna nastava u Posedarju odvija se u jutarnjoj smjeni, u petodnevnom radnom tjednu. Početak nastave je u 8:00 sati, a završetak 6. sata u 13:10 ili 7. sata u 14:00 sati. Mali odmori traju 5 minuta, a veliki iza trećeg sata 20 minuta. Razredna nastava matične škole također radi u jutarnjoj smjeni s početkom u 8:00 sati i završetkom uglavnom u 12:20 sati, ovisno o rasporedu sati za taj dan.

U područnim školama Slivnica Gornja, Slivnica Donja, Podgradina, Islam Latinski i Ždrilo nastava se također održava u jutarnjoj smjeni. Početak nastave je u 8:00 sati i u pravilu traje do 12:20 sati, izuzev PŠ Slivnice Donje gdje je početak nastave u 8:30 sati.

Dežurstva učitelja su redovita i to po dva učitelja na svakom katu, a tijekom velikog odmora dežuraju svi zaduženi učitelji i/ili stručni suradnici koji su zaduženi za taj dan. Dežurni učitelji dolaze u 7:15 sati, zbog učenika putnika, dežurstva traju do 14:00 sati.

Zbog raspršenosti naselja svakodnevno se učenici putnici prevoze s dva autobusa. Prva grupa učenika iz smjera Islama Latinskog i Podgradine ima organiziran prijevoz autobusom Liburnije i dolazi u 7:45 sati, a druga grupa iz smjera Slivnice ima organiziran prijevoz autobusom u vlasništvu prijevozničkog obrta „Bili“ i dolazi u 7:50 sati. Odvoz učenika putnika je ponedjeljkom i petkom u 13:15 sati, a utorkom, srijedom i četvrtkom u 14:00 sati. Odvoz učenika putnika organiziran je tako da se uspješno u jednoj smjeni mogu realizirati svi programi redovne i ostale nastave te ostali oblici rada.

Učenici posebnog razrednog odjela u školu ujutro dolaze s ostalim učenicima a za odlazak kući im je osiguran poseban prijevoz kombijem u vlasništvu prijevozničkog obrta „Bili“, kojega vozi naš školski vozač.

Za učenike razredne nastave u Područnoj školi Islam Latinski organiziran je poseban prijevoz iz naselja Grgurice radi nemogućnosti sigurnog prijelaza preko Jadranske magistrale, te iz Islama Grčkog. Autobus ujutro dovozi učenike u školu te ih nakon nastave vraća kućama.